Dołącz do nas

Hej, czego szukamy ?

Wiadomości

Nieudana próba przekupstwa policjantów

Policjanci z widawskiego komisariatu zatrzymali 46-latka, który próbował wręczyć im łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych po tym, jak kierując samochodem stracił panowanie nad pojazdem wjechał do rowu.

 

Mężczyzna był pijany. Noc spędził w areszcie. Teraz poniesie odpowiedzialność za swoje czyny. We wtorek, 16 lutego 2021 roku około godziny 11:00  funkcjonariusze Komisariatu Policji w Widawie zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Grabia Trzecia (gm. Sędziejowice), w którym prawdopodobnie uczestniczył nietrzeźwy kierowca.

 

Na miejscu funkcjonariusze zastali 46-letniego mieszkańca powiatu zduńskowolskiego, który kierując volkswagenem, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

R e k l a m a

Przejeżdżający tamtędy świadkowie powiadomili policję. Jak się okazało kierowca był pijany – miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

 

Kiedy mężczyzna zorientował się, że na miejsce przyjechali stróże prawa, zaproponował policjantom 500 złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności i “puszczenie go”. Policjanci propozycji nie przyjęli, a o całym zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego łaskiej komendy. 46-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty.

 

Odpowie teraz nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale także za próbę skorumpowania funkcjonariuszy, za co grozi kara nawet do 10  lat pozbawienia wolności.

R e k l a m a
Komentarze

Jakość powietrza w Łasku

Czytaj także

Wiadomości

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego po pościgu zatrzymali 52-letniego mieszkańca gminy Łask. Mężczyzna kierując toyotą, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i przyspieszając chciał zgubić...

Wiadomości

[bsa_pro_ad_space id=1]   Funkcjonariusze Wydziału Prewencji łaskiej komendy po pościgu zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy Buczek. Mężczyzna kierując osobowym fordem nie zatrzymał się do kontroli...

Region

Nowa siedziba Komisariatu Policji w Widawie znajduje się przy ulicy Nowy Rynek 16 w Widawie. Budowa nowego komisariatu rozpoczęła się w minionym roku. W...

Wiadomości

Obywatelską postawą wykazał się inny uczestnik ruchu drogowego, który obserwował poczynania kierowcy osobówki i natychmiast zareagował na widok golfa jadącego ul. Warszawską w Łasku...

reklama